O nás

Kdo vlastně jsme a co děláme

Počátky Flyboaringu v ČR

Ahoj, jmenujeme se Roman a Ondra a jsme instruktoři a majitelé firmy na adrenalinové vodní zážitky Flyboards.cz.

Flyboard, Hoverboard a Jetpack provozujeme na jediné pro tyto sporty určené ofiko dráze kousek za Prahou ve Vraném nad Vltavou.

Jsme nejdéle fungující firma na trhu a máme již přes 10 000 spokojených zákazníků.

Jak to celé začalo

Jsme dva kamarádi z Vysočiny a nadšenci, kteří se znají již od dětských let a mají rádi nové výzvy. S radostí zkoušíme věci plné adrenalinu a pokud je to spojeno s vodou o to lépe.

Díky tomu jsme v roce 2011 zaznamenali nový „vynález“, který nás naprosto ohromil. Tato věc pocházející z Francie nesla název Flyboard a při prvním spatření nás úplně dostal. Boty spojené na desce s tryskami, napojené na hadici spojené s vodním skútrem jako pohonem, s kterými se dá létat nad vodou! Absolutní pecka!

Tohle dobrodružství si nesmíme nechat ujít. Hned v roce 2012 jsme začali slídit na netu a vyzjišťovat informace co vše Flyboarding obnáší, jak funguje, kde se dá sehnat atd. Flyboard vymyslel Franky Zapata z Marseille, bývalý šampion na vodních skútrech. Nám se po čase podařilo Flyboard vyzkoušet na vlastní kůži a tím bylo rozhodnuto.

Úplně nás tenhle zážitek rozsekal. Byla to prostě bomba! Tohle musíme dostat mezi lidi, to se bude líbit. A tak jsme se rozhodli jednu soupravu pořídit. Tenkrát měl Flyboard ještě přídavné trysky a hadice na rukách kvůli stabilitě, ale od těch se brzo ustoupilo. Byly spíš na obtíž. Po téměř roce útrap s povoleními a legislativou jsme byli konečně ready a v květnu 2013 spustili zážitkovou firmu na Flyboarding. FLYBOARDS.CZ byl na světě a nám se od té doby úplně změnili životy.

Hoverboard – Tryskové prkno

Po těžkých začátcích jsme navázali spolupráci s několika zážitkovými agenturami, ukončili naše dosavadní zaměstnání a rozjeli to naplno. Flyboard se začal prodávat zpočátku především v podobě originálních dárků pro muže, ale ihned si našel oblibu i u jemného pohlaví.

Dnes je poměr asi 60% muži 40%ženy. Po roce tedy 2014, se na scéně objevila další hračka. Franky Zapata dělal tajnosti, ale nakonec se objevilo promo video a nás to opět pohltilo. Hoverboard! Hoverboard je prkno podobné snowboardu s jednou tryskou vzadu, které se vznáší ve vzduchu – no spíš opravdu letí vzduchem kupředu. Jako byste se klouzali v horách, nebo na vlnách, ale neviditelných, řítíte se pouze vzduchem. Super nášup pro odvážnější divočáky. Nedalo se nic dělat, museli jsme takový prkýnko mít a rozšířit naše portfolio o další zážitek. Tady se adrenalin opravdu dere ven všemi póry.

V roce 2015 jsme pořídili druhý skútr a druhý Flyboard a tím měli dvě kompletní soupravy a Hoverboard k tomu. Tady už bylo potřeba pomocníků, a tak se náš tým rozrůstal o nové mladé instruktory, kteří do toho šli opravdu s vervou a zároveň zodpovědně. Bez pomoci těchto mladých energických profíků jak kluků, tak holek, by jsme to asi nezvládli. Nesmíme zapomenout ani na další obrovskou pomoc, která s námi sice není u vody na mole, ale vše vyřizuje od počítače a telefonu a to je Martina. S ní budete řešit rezervace a většinu dotazů. Je to naše ředitelka a nedílná součást našeho týmu.

Jetpack – další přírůstek do firmy

Sezona 2015 byla opravdu skvělá, měli jsme Martinu, instruktory, spokojené zákazníky, dvě soupravy, jezdili po akcích, natáčeli pro televize a vše opravdu dobře šlapalo.

Ale Franky Zapata si ve Francii nedal pokoj a vymyslel další hračku. Tentokrát takový batoh s tryskami na zádech, které ovládáte rukama a pojmenoval ho Jetpack.

Další adrenalinová šílenost z jeho dílny. To už pro nás byla vlastně povinnost tuhle věcičku koupit. Jetpack je pro nezkušené oko „sedačka – sedni a leť„ ale tenhle vodní zážitek je trochu náročnější a je k němu potřeba lepší fyzickou kondici. V každém případě je to opravdový úlet v podobě Jamese Bonda. Super pecka!

Tímto se naše Flyboardové hračky v roce 2016 ustálili na konečné podobě 2 x skútr, 2 x Flyboard, 1 x Hoverboard, 1 x Jetpack a to až do dnešních dnů. A samozřejmě skvělé party bezvadných lidí, kteří těmto vodním sportům dávají vše a za to jim všem obrovské díky!

Flyboard, Hoverboard, Jetpack v mediích

V podstatě od počátku existence těchto vodních adrenalinových sportů je o ně veliký zájem nejen od lidí, kteří si tento nevšední zážitek létání nad vodou chtějí vyzkoušet, nebo překvapit blízké nevšedním dárkem, ale také ze strany médií a firem, pro které je Flyboarding opravdu velice atraktivní. My jsme za ty roky spolupracovali s celou řadou různých televizních stanic, časopisů, internetových portálů, ale také všemožných firem v rámci teambuildingů a show.

Natáčelo se u nás např. do pořadu Souboj na talíři, Tvoje tvář má známý hlas, Život ve hvězdách, Televizní noviny, Víkend…pro TV Nova, Zázraky přírody pro ČT, několik rozhovorů pro Prima TV, Barrandov TV, TV Seznam, Metropol TV… Z časopisů je to např. Reflex, Maxim, Žena a život, Metro atd.

Z firem můžeme jmenovat např. promo akci pro Renault Kadjar, akce pro Raiffeisenbank, Acer, Ibalgin Rapidcaps, hotely Barcelo, Mobelix…Ale také různé městské slavnosti v Praze, Bratislavě, Nymburku, Českých Budějovicích atd.

Ze známých osobností nás navštívili např. Ondra Sokol, Maroš Kramár, Yemi, Vláďa Kořen, Patrik Děrgel, Honza Punčochář, Přemek Forejt, Kristýna Kloubková, Karel Kašák, sportovec Petr Koukal, Václav Kuneš, Míra Nosek, boxer Lukáš Konečný, modelka Nikol Moravcová, influencerka Kundosaki, youtubeři Datel, Janis a mnoho dalších.