Flyboard začátky

21. 3. 2013

flyboard zacatky v cr

Flyboard začátky

V dubnu 2013 jsme testovali první Flyboard v ČR! Byl to obrovský zážitek, plný očekávání, jaké to bude, ale také nervozity a trochu toho strachu co nás to vlastně čeká.

Na slepém rameni Labe u Litoměřic, v areálu Marina Labe, měla voda necelých 6 stupňů, ale to nás nemohlo zastavit. Adrenalin se postaral o vymazání pocitu zimy.

Abychom tuto novinku řazenou do kategorie adrenalinový vodní sport trošku přiblížili a popsali i těm, kteří o Flyboardu nikdy neslyšeli. Flyboard jsou boty připevněné na desce s vodními tryskami, spojené 18 ti metrovou hadicí s vodním skútrem, který svým výkonem vhání vodu skrz hadici do hlavních trysek pod nohama, ale i do přídavných trysek připevněných na rukou. Ty jsou kvůli stabilizaci, ale brzo jsme zjistili, že nám ty na rukou moc nepomáhají, a že je to především v nohách. Zpočátku jsme dostali pár rad, jak se na takovém zařízení chovat, ale ruku na srdce, kdo ví co se má přesně dělat, když zažíváme úplný počátek Flyboardingu?

Upnuli jsme si boty na nohy, hadice na ruce, lehli do vody a netrpělivě očekávali co bude. Hned jak se nastartoval skútr a do trysek začala proudit voda, byl to zážitek! Už jen ležet ve vodě a jet, nebo plout pod tlakem bylo jako dar z nebes. Neuvěřitelný! A po chvilce se zkusit postavit. Stáhnout nohy pod sebe srovnat tělo, zpevnit kolena a……to je nářez!!! Flyboard vás tlačí neuvěřitelnou silou vodního proudu proti gravitaci z vody. Jakmile se ocitnete, byť jen pár centimetrů nad vodou jste prostě v rauši. Je to zážitek, který se nedá popsat. Vážně ne, tohle se musí zažít! Napoprvé jsme se sice pohybovali trochu nejistě a neohrabaně, ale po pár minutách se člověk rozkouká a zjistí, že na tom vlastně nic není. Stačí mít základní koordinaci těla. Prostě stát, nepovolovat v kolenou a mírně balancovat kotníkách. A pak už se jen kochat okolím, pohledem na svět z výšky a pocity svobody, neohroženosti a čiré radosti. Byla to fakt pecka! Okamžitě nám bylo jasné, že tento vodní sport je potřeba dostat mezi lidi a že jsme se rozhodli správně do takového zážitku jít a investovat a to i přes všechny předešlé peripetie. Flyboarding nás prostě dostal. Kdo nevyzkoušel neuvěří!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další zajimavé příspěvky z našeho blogu